whatsapp
Destek Hattı:

0850 532 72 52

HİZMET DETAY

MAKİNELİ PETEK TEMİZLİĞİ

MAKİNELİ PETEK TEMİZLİĞİ

Yerinden çıkarmadan petek ve radyatör temizliği artık mümkün. Peteklerinizi basıçlı makinalar ile tesisat temizliğinizi,peteklerinizi sökmeden daire içerisini kirletmeden gerçekleştiriyoruz. Doğalgaz Kalorifer sisteminde kombi peteklerden daha yüksek bir yerde bulunduğu için sirkülasyon sırasında suyun içerisinde yoğun bir şekilde bulunan kireç tortu parçacıkları peteklerinizin alt taraflarında birikmeye başlar. Belirli bir süre sonunda peteklerinizin alt taraflarında üst tarafa kıyasla ısı kaybı hissetmeye başlarsınız. Yüksek basınçlı makine kullanarak radyatörleri sökmeden tek bir yerden tek tek temizlik işlemini gerçekleştiriyoruz. Kaloriferleriniz ve tesisatınız eski performansına kavuşuyor.

Makineyle temizleme işlemleri nasıl yapılıyor?

Banyodaki havlupan veya petek sökülerek yapılır yani diğer peteklerde (odalarda) hiç bir şekilde sökme işlemi yapılmaz odalarda hiç bir şekildi kirlenme ve suyla temaz söz konusu değildir makineyle temizlik yapıldığı için  tek bir yerden bağlantı yapmak yeterlidir Sistem kapalı devre olduğu için bütün petekler kapatılıp tek petek açık bırakılır Makine yardımıyla banyodan gönderilen basınçlı su en köşedeki petekteki kiri(balçık,kreç,tortu...vb) söküp tekrar banyodaki makinemize gelir ordan klozete boşaltır böylelikle ev kirlenmeden petekler temizlenmiş olur

Petek Temizliğinin Faydaları Nelerdir?

  1. Kombi ekonomik moda geçerek yakıttan tasarruf imkanı sağlar.
  2. Kalorifer tesisatı temizlendiği için kombi arızalarının yaşanma ihtimali daha düşük olur.
  3. Kalorifer petek temizliği ile sıcak suyun dolaşımda bulunduğu kanallar açıldığı için petekler daha iyi ısıtır.
  4. Petek kanalları açıldığı için peteklerin altları ve üstleri eşit ısınır.
  5. Faturadaki rakamlar aşağı yönlü bir seyir izler.
  6. Havalar soğuduğunda kombiyi en yüksek dereceye almanıza gerek kalmaz.
  7. Kombinin ve kalorifer tesisatının ömrü uzar ve daha verimli çalışırlar.
  8. Kış ortasında soğukta kalıp mağdur olmazsınız.
  9. Bütün peteklerde homojen ısınma gerçekleşir ve ortamda bu oranda daha iyi ısınır.

Petek tesisat sistemi temizliğini havalar çok soğumadan yaptırmanızı öneriyoruz. Makina ile petek temizliği yapan uzman personelimiz evinize zarar ziyan vermeden ve yerinden oynatmadan radyatör tesisat bakımını yapmaktadırlar. Doğalgaz Kalorifer tesisat sistemi temizliği uygulandıktan sonra kombinizin eski ayarda olmasına rağmen bakım yapıldıktan sonra daha etkili ısı iletimi olduğunu fark edebilirsiniz. Diğer türlü ertelenen Doğalgaz Kalorifer iç tesisat temizliği kombi ayarı çok yüksek bile olsa Doğalgaz Kalorifer borularında belli belirsiz yerlerde tıkanmalar olduğu için etkili bir ısınma meydana gelmemektedir. Bu durum faturalara da yansıyarak canınızı sıkabilir. Bu nedenle kış yüzünü iyice göstermeden sizde firmamızdan bir uzman yardımı alarak petek tesisat bakımını ve tesisat temizliğini yaptırabilirsiniz.

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.