whatsapp
Destek Hattı:

0850 532 72 52

HİZMET DETAY

BUHARLI PETEK TEMİZLEME HİZMETİ

BUHARLI PETEK TEMİZLEME HİZMETİ

Buharlı Petek Temizleme Hizmeti

Petek dış temizliği sayesinde, evinizde daha az toz partikülleri ve hijyenli bir soluma hava sahası oluşturabilir, özellikle solunum yolları hastalıkları ve alerjilerden uzak bir yaşam sürebilirsiniz.

Petekler arası toz temizliği, petek ızgara arasında yani peteğin göremediğimiz, ulaşamadığımız yerlerin temizliğidir. Petek iç kısmında toz yumaklarının kuru buharlı petek temizleme cihazı ile temizlenmesidir. Peteklerin temizliği bir mevsime bağlı olmaksızın yaptırılabilir. Bu anlamda kışı beklemeden yaz ayında da petek dış temizliği yaptırılabilir. Petek ızgarasında kümelenmiş hijyenik olmayan ortamların oluşmasına neden olan etkenler ortadan kaldırılmış olacaktır.

Neden petek toz temizliği yaptırmalıyım?

 • Petek dışında, petek ızgaralarında zamana ve kullanıma bağlı olarak oluşan toz sarmalı vardır. Bu petek tozları temizlenmediği takdirde bütün haşerenin ve mikropların barındığı bir merkez haline gelmektedir.
 • Burada biriken tozlar sıcak havanın etkisiyle yükselerek yaşadığımız ortamlarda soluduğumuz hava ile bizleri hasta etmektedir. Evde allerjik hasta varsa bu konu çok daha önem arz etmektedir.
 • Evde kedi, köpek besleyen kişilerin petek arası toz temizliğini yaptırmaları da önemlidir. Hayvanların tüyleri petek içlerinde birikmekte zamanla sağlıksız ortamların oluşmasına neden olmaktadır.
 • Perdelerin is olmasını önlemek için petek toz temizliği yaptırılmalıdır.
 • Petekleri kışın yaktığımızda toz yumakları yanınca ortaya hoş olmayan koku çıkar.

Petek Araları Nasıl Temizlenir?

Petek tozu temizleme makinası ile petekleri sökmeden temizleme kuru buhar yardımı ile etkili şekilde yapılır.

 • Petek toz temizliği, petek dışı toz temizliği diye bilinen bu uygulamayı petek arası  buharlı temizleme makinası ile yapıyoruz.
 • Petekler sökülmeden, buharlı cihazla petek ızgara araları bütün tozlardan, mite böceklerinden temizlenir.
 • Petek altlarına bez takılarak temizlik yapılırken temizlenen tozlar bezde toplanır, etraf kirlenmez.
 • Petek dışı toz temizliği yapılırken, petek ızgaraları genelde çıkarılıp yapılır. Ancak bazen petek çok eski ise petek ızgaraları çıkarılmaz. Çünkü, petek ızgarası çıkarılırken zor çıkacağından kırılma, yamulma gibi durumlar ortaya çıkar.

Petek Arası Toz Temizliğinin Faydaları

Petek temizliği denince ilk akla gelen peteklerin içindeki kirli suyun temizlenmesidir. Sıcak suyun dolaşımda bulunduğu peteklere sıcak suyun taşındığı boru içi, petek içinden bahsedilmektedir. Bizim üzerinde durduğumuz konu ise petek ızgara araları yani petek dış yüzeyidir. Petek dışı, petek arası toz temizliğinin faydaları şu şekilde özetlenebilir

 • Petek dış temizliği ile toz yumakları temizlenir.
 • Petek dış temizliği  ile perdeler is olmaktan kurtulur.
 • Petek arası toz temizliği ile ailemizde allerjik hasta varsa onları korumuş oluruz.
 • Petek dış temizliği ile peteklerin sıcaklığını dolaylı olarak artırmış oluruz.
 • Petek dış temizliği ile petek aralarında ki mikrobik oluşumların önüne geçeriz.

Buharlı kalorifer peteği temizliği hizmeti  fiyatları mesafe uzunluğundan kaynaklı farklılık göstermektedir. Gerekli temizlik sorularınız için telefon numaramızı arayıp bilgileri alabilirsiniz.

Randevu aldığınız zaman zamanında sizlere ulaşan bir ekip olarak hizmet veririz. Bizler gelmeden önce peteğe yakın olan yatak, dolap ve eşya bulunuyorsa bunları kaldırmanızı rica ederiz.

Bizler peteğin hijyenini sağlarken sizlerde sökülen parçaları temizlediğiniz’de petekler pislik yuvası olmaktan kurtulur.

 

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.