whatsapp
Destek Hattı:

0850 532 72 52

Sıkça Sorulan Sorular

Simya Teknik olarak Acıbadem, Altunizade, Anadolu Hisarı, Arnavutköy, Ataşehir, Bağlarbaşı, Bakırköy, Balmumcu, Baltalimanı, Başakşehir, Bayrampaşa, Bebek, Beşiktaş, Beyazıt, Beykoz, Beylerbeyi, Beylikdüzü, Beyoğlu, Bostancı, Büyükçekmece, Büyükdere, Caddebostan, Cağaloğlu, Cihangir, Çağlayan, Çamlıca, Çekmeköy, Çengelköy, Eminönü, Emirgan, Erenköy, Esenkent, Esenler, Esentepe, Esenyurt, Etiler, Eyüp, Fatih, Feneryolu, Feriköy, Fındıkzade, Florya, Fulya, Gayrettepe, Gaziosmanpa .. Devamı..

Basınç ayarı Minimum 1, maksimum 1.5 bar da olmalıdır. .. Devamı..

Yanmaya uzun süreli ara vermek sistemin ve ısıtılan mekânın ısısının çok fazla düşmesine neden olacaktır. Cihazı kapatıp açmak ısıyı tekrar istenilen değerlere getirmek için daha yüksek gaz oranında çalışmasına ve gaz tüketiminiz artmasına neden olur. Çok uzun süreli ayrılımlar dışında cihaz kapatılmamalı ve cihaz minimum ısı değerine ayarlanmalıdır. .. Devamı..

Yaşanan elektrik kesintilerinin giderilmesi sonrasında oluşabilecek ani elektrik yüklenmeleri nedeniyle kombilerinin zarar görmemesi için, elektrikler geldikten en az 15 dakika sonrasına kadar kombilerini kapalı tutmaları önem arz etmektedir. aksi halde yüksek arıza faturalarıyla karşılaşılabilecektir. .. Devamı..

Bakım sadece arıza durumlarında alınan bir hizmet olmayıp aksine arıza oluşmadan periyodik olarak yapılmalıdır ki muhtemel arızaların önüne geçilebilsin. Yani tıpkı koruyucu hekimlik gibidir “hastalığı tedavi etmekten önce hasta olmanızı engeller” .. Devamı..

Fiyatlarımız şuan kampanya dahilinde uygulanan sabit fiyatlar olup, kombi gibi güvenliğin ön planda olduğu bir mamül için yetkili servislerce yapılacak hizmete karşılık oldukça uygun bir fiyattır. .. Devamı..

Özel klima servisi olarak Mitsubishi, General, Sharp, Midea, Samui, Sigma, Tronic, İklimsa, Panasonic, Denki ,General Electric, Zen, Airfel, Alarko, Arçelik, Ariston, Baymak, Beko, Bosch, Carrier, Cartel, Daikin, Demirdöküm, Diamond Electric, Electra, Electrolux, Fuji, Fujitsu, Goodman, Gree, Haier, Hicon, High Life, Hitachi, LG, Mitsubishi Electric, Daylux, Rubenis, Samsung, Sanyo, Siemens, Toshiba, Trane, Chiller, Vestel, Westinghouse, McQuay, York, Aura markalarına klima bakım hizmeti vermekteyiz. .. Devamı..

    Kombi Kapasite & Radyatör Isı Hesabı A= Alan (m2) X H= Yükseklik (m) X K= Bölge katsayısı   Bölge katsayısı: 1 m3 hacmi ısıtmak için gereken ısı miktarıdır. Bölgeye ve evin cephesine göre değişiklikler gösterir. Kombi kapasitesi mekanın genişliği ve izolasyonu ile orantılıdır.Mekanın İzolasyonu ne kadar iyiyse ısıtılabilecek alan daha da artacaktır.  Örneğin Antalya ve çevresi için 30, İstanbul ve çevresi için 40, Ankara ve çevresi için 45, Doğu bölge .. Devamı..

Cihazın ömrünü uzatmak, yüksek verimle çalışmasını sağlamak, yaşam konforunu artırmak için kombi bakımları periyodik olarak yaptırılmalıdır. Kombi bakımı neden yaptırılmalıdır? Sorusuna birbirinden farklı yanıtlar vermek mümkündür. Ancak her maddenin önemi büyüktür ve ihmale gelmemelidir. Bilhassa su, gaz ve elektriğin aynı anda çalıştığı bir sistem olması sebebiyle oldukça önemlidir. Can ve mal güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde düzenlenmelidir. .. Devamı..

Müşterilerimize hizmet kalitemizi değerlendirebilecekleri anketler sunuyoruz. Anket sonuçlarını ölçümlüyor, elde ettiğimiz sonuçları hizmet iyileştirme süreçlerinde kullanıyoruz .. Devamı..

Temizlik süreci! Yanma haznesi, Meme gözenekleri, Tesisat filtresi, Kalorifer dönüş hattı filtresi, Brülörün stemizlenmesi, Fan motoru… Gibi bölümlerde biriken tozlar temizlenmelidir. Ayarlama süreci! Çakmak, Gaz valfi, Kalori kapasite ayarı yapılmalıdır. Kontrol süreci! Gençleşme tankındaki gaz oranı, NTC termostat değerleri ölçülerek ve kontrol edilerek tamiri yapılmalıdır. Bakım işlemi sona erdikten sonra cihaz çalıştırıl .. Devamı..

Kombi sular gittiğinde çalışmasına kaldığı yerden devam eder. Yalnızca ısıtma durumunda çalışmasını durdurmaz. Çünkü sular gitmesine rağmen tesisat içinde su bulunmaktadır. Fakat su kesintilerinde kombiler her zaman tesisat içinde bulunan su bitene kadar çalışır. İçindeki su bittikten sonra düşük su basınç hatası verir ve bu şekilde kullanılmaya devam edilir ise kombide kuru yanma sorunu oluşur. Bu durumda dairede su olmadığı için kombiye su basılamaz. Böyle bir durumla karşılaştığın .. Devamı..

Servis teknisyenleri, kombi bakımlarının yılda bir kez yapılmasını tavsiye etmektedir. Bu süre içerisinde cihaz sıklıkla kullanıldığı için bakıma ve onarıma ihtiyaç duyar. Sizin fark etmediğiniz küçük kusurlar, ileride büyük sorunlara dönüşebilir. Bu sebeple uzmanlardan destek almak gerekir. .. Devamı..

E-Bülten Kayıt

Firmamızdan haberder olmak için bültene kayıt olabilirsiniz.